2019-11-21

Międzynarodowe targi RetailShow 2019 pokazały aktualne trendy branży

Po dwóch dniach ożywionych spotkań przedstawicieli Retail z projektantami i producentami wyposażenia powierzchni handlowych widać wyrazisty trend w kierunku masowej automatyzacji sklepów i kolejnego rozszerzenia stacjonarnej sprzedaży w online. Jedną z oznak było spore zainteresowanie wśród zarządów hipermarketów i właścicieli sklepów o formacie tradycyjnym naszym nowym produktem SmartPos. To jest nowoczesne samoobsługowe stanowisko kasowe. SmartPos zaprezentował się w sklepie modelowym The Perfect Store i został wyróżniony w corocznym prestiżowym konkursie Innowacja Handlu 2019.

.

Innowacja Handlu 2019


Kasa samoobsługowa otrzymała nagrodę w kategorii Systemy i technologie IT. Wśród licznych zainteresowanych stanowiskiem SmartPos zostało docenione zastosowanie wbudowanej kamery ułatwiającej bieżący monitoring i nagranie całego przebiegu transakcji sprzedaży.

W tworzeniu przytulnego wnętrza i komfortu obsługi kasowej w sklepie modelowym The Perfect Store wzięło udział nasze stanowisko kasowe Premium. Boks kasowy został wyposażony w taśmę ruchomą i uchwyt wielofunkcyjny.

Swoją szybką drogą w określonych wyżej trendach idzie rozwój i udoskonalenie MainBox. Interaktywny system skrytek przedstawił się na targach w komplecie: moduł suchy, moduł przeznaczony do produktów świeżych w temperaturze +5°C i moduł utrzymujący temperaturę -20°C do produktów mrożonych. Urządzenie samoobsługowe jest zaopatrzone w zestaw z trzech aplikacji dla każdej strony procesu sprzedaży. W tym roku MainBox spotkał zainteresowanie ze strony firm cateringowych, jak również innych gracze rynku i nie tylko z branży produktów spożywczych. To świadczy o poszukiwaniu operatorami nowych formatów relacji z konsumentami, przede wszystkim w strefie online. MainBox zajmuje na tym polu pozycji docelowe, jest narzędziem przekazania zamówienia w wygodnym czasie i miejscu, czyli występuje punktem realizacji finalnego etapu transakcji sprzedaży w strefie online.

Stałą uwagę już tradycyjnie przyciąga Przepisomat. Podczas X edycji RetailShow w 2019 roku nasz innowacyjny system wsparcia sprzedaży zdobył kolejnych sympatyków. Ten infokiosk nadal posiada mocny potencjał zastosowania w różnych kierunkach poza strefą handlu towarami spożywczymi. Właśnie w Warszawie przedstawiliśmy koncepcję rozwojową naszego systemu polegającą na integracji Przepisomat i MainBox.

Jednym z twardych trendów od kilku lat jest zmiana postrzegania procesu zakupowego przez klienta. Nowoczesny klient staje się bardziej wymagający, a jednocześnie ma coraz mniej czasu na zakupy. Dlatego na targach odnotowaliśmy również duże zainteresowanie naszym stanowiskiem kasowym MINI. Boks kasowy bez taśmy ruchomej w formacie kompaktowym realizuje koncepcję czasooszczędnej obsługi kasowej "basket - to - bag". Niski stolik podawczy pozwala szybko skanować towary, biorąc je bezpośrednio z koszyka klienta. Optymalne gabaryty stanowiska MINI oszczędzają również powierzchnię strefy kasowej.

Serdecznie dziękujemy partnerom i wszystkim zainteresowanym za wizyty, zaangażowanie, pomysłowe pytania i wspólne omówienie wizji handlu przyszłości.

Film

Zobacz nasze
produkty i rozwiązania

+48 62 721 33 90
T_PRODUCT_GO_TO_CART