Dostosowanie się do indywidualnych potrzeb klientów – jedna z podstawowych zasad naszej działalności

Przedstawiamy Państwu przykład realizacji zlecenia projektowania i produkcji nietypowego kontenera KP-18 otwartego.

Klient zwrócił się z prośbą o stworzeniu indywidualnego projektu w celu zaspokojenia potrzeb optymalnego operowania odpadami poremontowymi. Dokładnie został przedstawiony zakres specjalnych wymagań i planowanych warunków eksploatacji. Z jednej strony, musiał to być kontener o maksymalnie możliwych wymiarach, dopuszczalnych do transportowania za pomocą określonego samochodu z załadunkiem hakowym. Czyli kontener musiał być długi i wyskoki. Natomiast sposób napełnienia kontenera musiał być łatwy i wygodny dla użytkowników. Biorąc pod uwagę charakter ładunku, jego różnorodność wymiarową i wagę pojedynczych zsypów, cały załadunek musiał być zapewniony ze zwykłego, niewysokiego poziomu. Klient także od razu przewidział konieczność ręcznego rozłożenia zawartości kontenera w celu zapełnienia całej przestrzeni i maksymalnego wykorzystania zaplanowanej pojemności. Cała konstrukcja kontenera musiała być wytrzymała, sztywna i jednocześnie lekka.

Odpowiedni projekt kontenera Kp-18 został stworzony przez dział konstruktorski firmy D&K Technology i zaakceptowany przez klienta.

W celu spełnienia określonych wymagań centralna część przestrzeni kontenera została zaprojektowana jako strefa załadunkowa z bocznymi uchylnymi klapami siatkowymi. Cztery niezależnie otwierane klapy umożliwiają wygodny załadunek z obu stron kontenera. Etapowe zamykanie klap w miarę napełniania kontenera zapewnia efektywne użytkowanie. Specjalne stopnie z tylnej strony kontenera dają możliwość odpowiednie przygotować zawartość do bezpiecznego transportowania. Kontener także jest wyposażony w haczyki do mocowania plandeki. Rozładunek zawartości odbywa się przez tylne drzwi dwuskrzydłowe. Spełnienie wymagań sztywności i bezproblemowego rozładunku zapewniają płozy z profilu gorącowalcowanego, optymalne dopasowane ożebrowanie i zdejmowana tylna belka. Kontener został wyprodukowany i dostarczony do zamawiającego w umownym terminie.

W taki sposób powstał produkt maksymalnie dostosowany do indywidualnych potrzeb klienta.  Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą i przykładami realizacji na podstronie Pojemniku i kontenery.

209_normal
210_normal
211_normal
212_normal